logo vandaal 88x50 1

Dropshipping je oblíbená metoda, jak si otevřít vlastní eshop a naučit se obchodovat. U nás funguje společnost Dropshipping.cz, která vám nabídne napojení na několik dodavatelů, jejichž produkty můžete prodávat.

Využívá ho i jedna klientka, která řešila problém s cenami. Tak jsem se koukal na nastavení shopu, vše bylo v pořádku, tak jsem koukal do feedu z Dropshipping.cz a bum, šok!

Koukal do feedu a jaké bylo mé překvapení. Mnoho, opravdu mnoho položek mělo MOC cenu nižší než VOC, přitom právě na rozdílu MOC-VOC v tomto byznysu jde. Prostě prodáváte zboží za nižší cenu, než jakou vám účtuje dropshipping.cz.
Tak jsem psal na podporu, že tam mají chybu. Ne, není to chyba, prostě marže je tak nízká, že se může stát, že pokud patříte mezi SILVER, je tato situace možná... Prej eshopisti stejně prodávají za vyšší cenu, takže si to takto vyrovnají... Tak to bylo ale blbé vyjádření, namátko jsem si vzal pár produktů od různých dodavatelů a hle, projedete heuréku a jiné srovnávače a zjistíte, že maximální cena je právě ta, kterou vám jako MOC dává dropshipping.cz, ale taky naleznete takové, kdy je cena nižší a to dokonce i o 10%! Takže eshopista by byl sám proti sobě, kdyby cenu navyšoval, když by byl ze všech nejdražší, a v některých případech klidně i o 10% než ostatní prodejci.
Nu dobrá, řekl jsem si, tak tohle není zrovna moc "podpora eshopistů" ale budiž. Otázkou je, kolik těchto eshopistů ví, že vlastně doplácí.
A tak jsem sedl k administraci a copak nevidím, i když patříte mezi PLATINUM, stále tam máte plno produktů, za které doplácíte! A teď pozor, u dodavatele Reedog může i PLATINUM eshopista prodělat 800,-, SILVER pak více než 1.500,- u produktu "Bazar - Garmin Alpha 100 + T5 + EU Mapy - Rozbaleno" (ano, tohle je extrém, ale i tak je tam dost produktů od různých dodavatelů, kdy i PLATINUM prodělá i stovky, natož SILVER).
Tak to jen taková poznámka...

Hledáte správce svého webu?

Neváhejte mne kontaktovat a dohodnout spolupráci. Rád se postarám o váš web či shop, ať už jde o aktualizace systému, jeho úpravy či udržování aktuálního obsahu.
KONTAKT
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram